«Продавати свій голос на виборах – безвідповідально», – Мокан

Політолог та керуючий партнер Української політконсалтингової групи Василь Мокан вважає, міністр МВС Арсен Аваков та його відомство повинні продемонструвати абсолютну аполітичність під час виборчого процесу, що вигідно з точки зору довгострокової політичної перспективи та особистих амбіцій. Таку думку експерт висловив в ефірі телеканалу «НАШ».

«З технологічної точки зору, нинішньому міністру МВС Авакову було б правильно показати свою рівновіддаленість від усіх кандидатів та дієвість правоохоронних органів. Нейтралітет – дієва технологія з точки зору особистих амбіцій Арсена Авакова і тому наразі він працює на перспективу обіймати більш високі посади в майбутньому. Для цього, звичайно, потрібно гідно і незаангажовано пройти виборчу кампанію президента, а ми розуміємо, що в другому турі це буде ще складніше зробити».

Експерт вважає, що правоохоронні органи все одно не зможуть повністю ліквідувати підкуп виборців, але суттєво зменшити кількість таких випадків – цілком можливо.

«Минулого року до ВР був поданий законопроект про посилення відповідальності, в тому числі, і кримінальної, за підкуп виборців для тих, хто пропонує і бере гроші. Цей закон не голосується, бо є багато незацікавлених у цьому людей, особливо перед виборами. Хоча він би міг стати ефективним запобіжником, щоби підкупом не займалися. А взагалі, продавати свій голос на виборах – антидержавна, безвідповідальна позиція», – сказав Василь Мокан.

Як відомо, з початку виборчого процесу Національна поліція України зареєструвала 1477 заяв про порушення виборчого законодавства, заявив міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков. Зареєстровано 1477 заяв і повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом. За його словами, більшість заяв пов’язані з незаконною агітацією (1004 випадки), підкупом виборців (106 випадків), пошкодженням майна – 27 заяв і хуліганством – 17 заяв.