Політолог вказав на важливу геополітичну мету РФ щодо ескалації в Азовському морі

У питанні Азовського моря найважливішою є геополітична мета Росії. Напередодні зустрічі із Трампом Путін може розглядати це, як можливість «зробити крок назустріч», відмовившись від напруження ситуації в морі. А вже тоді домовлятися про Донбас.

Таку думку в ефірі інформаційно-аналітичного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK висловив політолог Василь Мокан.

ZIK

Він переконаний: акваторія Азовського моря сьогодні є основним джерелом дестабілізації з боку Російської Федерації.

«Навіть на прифронтових територіях зараз спокійніше. Обстріли є, але ситуація нагнітається не настільки, як це робиться в Азовському морі», – заявив експерт.

На його думку, перш ніж відповідати на запитання, як ми маємо на це реагувати, варто відповісти на запитання, якими є мотиви Росії для цієї дестабілізації.

«Я вважаю, що таких мотивів є відразу три. Думка більшості, хто коментує цю тему, полягає в тому, що ця блокада є економічною. Тобто саме економічний підтест є основним. На мій погляд, це одна з причин, але далеко не основна», – переконаний експерт.

За його словами, це дуже негативно впливає не тільки на торгівлю морськими шляхами та створює фінансові збитки, але Росія прекрасно усвідомлює чітку фінансову допомогу Україні з боку Заходу.

«Тобто це не є критичним кроком, що призведе нашу економіку до катастрофи. Набагато принциповішим, наприклад, було питання про підняття ціни на газ для населення, отримання кредитів та виплата зовнішніх зобов’язань», – пояснює політолог.

Тому більш важливою він вважає політичну складову. Мовляв, дії Російської Федерації в Азовському морі спрямовані на дискредитацію нинішньої влади напередодні виборів.

«Таким чином намагаються показати, що вона абсолютно неспроможна протистояти будь-яким зовнішнім викликам. Тим не менше, ми зараз побачимо активізацію опозиційних політиків, які будуть закликати до миру, розробляти різноманітні стратегії», – розповідає фахівець.

Відповідно, каже експерт, на фоні дестабілізації з боку Росії буде збільшуватися запит суспілсьтва на такі ідеї.

«А основна, на мій погляд, причина – геополітична. Я вважаю, що Російська Федерація демонструє власну силу не для того, аби потім висадити десант в Херсонській області. Подальшу військову ескалацію я виключаю, адже буде феноменально швидка реакція з боку Заходу», – запевнив Мокан.

Тому напередодні переговорів президентів США та Росії, на думку фахівця, це використовуватиметься Володимиром Путіним як аргумент.

«Наприклад, коли буде обговорюватися українське питання, Путіну значно легше буде поступитися Азовським морем в плані ненагнітання ситуації, використати це як крок назустріч, а тоді вже домовлятися щодо Донецька та Луганська», – заявив політолог.

Як повідомлялося, Донбас, Крим та Азовське море будуть основними темами під час зустрічі Петра Порошенка та Ангели Меркель, яка відбудеться у четвер, 1 листопада.