Мокан: «Прогнозую, курс на НАТО і ЄС буде закріплений»

Виборча кампанія розпочалася не тільки серед кандидатів в президенти – у Верховній раді вона також вже увійшла в гарячу фазу і подекуди буде заважати роботі народних депутатів. Про це в ефірі телеканалу «Рада ТВ» заявив політолог та керуючий партнер Української політконсалтингової групиВасиль Мокан.

«Зараз у парламенті також розпочалася виборча кампанія. Виступи народних депутатів (навіть тих, хто не бере безпосередню участь у президентських виборах) будуть носити агітаційний характер і спрямовуватися на «задобрення» електорату».

А ті голосування, які заплановані на 10-ту сесію, каже експерт, будуть використовуватися для заробляння рейтингу.

«І, говорячи відверто, найбільше з цього може отримати Петро Порошенко завдяки роботі коаліції. Найперше – це заплановане рішення щодо закріплення у Конституції курсу на ЄС та НАТО. Я думаю, більшість  фракцій не зможе не підтримати цей документ, тому що це викличе занадто великий резонанс. Але це рішення є справді стратегічно важливим», – вважає Василь Мокан.

Нагадаємо, Верховна Рада повернулася з канікул і вже стартовала 10 сесія парламенту. У вівторок ВР розглянула питання нацбезпеки, а також законопроекти про використання ядерної енергії. Далі на розгляді – питання нацбезпеки і оборони, зокрема в другому читанні – законопроект про перейменування військових комісаріатів в терцентри комплектування та соціальної підтримки. У першому читанні розглядали законопроекти про звання військовослужбовців і про створення сприятливих умов для залучення іноземних інвестицій в оборонно-промисловий комплекс.

До того ж, на цьому тижні планується розгляд внесення правок до Конституції України з приводу закріплення курсу на Евросоюз і НАТО.