Мокан: «Перемога – не єдина мотивація участі у виборах»

Не всі кандидати, які беруть участь у президентських перегонах, роблять це для перемоги. Для багатьох суб’єктів сама участь у виборчому процесі вже є своєрідною перемогою – або для «засвідки», або як складова парламентської кампанії, або ж у якості технічного кандидата, що часто є прибутковим політичним бізнесом. З такою думкою в ефірі телеканалу «112 Україна» виступив Василь Мокан, політолог, керуючий партнер Української політконсалтингової групи. Він каже, причин є декілька:

«Під позитивним результатом у виборах не завжди розуміється перемога. Серед тих людей, які сьогодні зареєструвалися для участіу виборах президента, вийти у другий тур мають шанси3-4 людини. Інші – це політики, які представляють себе особисто або політичну партію і розглядають участь у перегонах як спосіб «засвітитися» на національному рівні для подальшої участі у парламентських виборах. Або ж категорія технічних кандидатів, функції яких дуже різняться: переважно, це делегування своїх представників в окружні та дільничні виборчі комісії в інтересах кандидатів, які є фаворитами».

Боротьба за представництво у комісіях зараз дуже жорстка, каже експерт: «А таким чином його можна збільшити. Тому що, як відомо: важливо як проголосують, а ще важливіше – як порахують голоси».

Як відомо, вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. Виборча кампанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 – саме з цього дня стала доступна реєстрація кандидатів на пост глави держави. Реєстрація триватиме до 4 лютого 2019, а вже 9 лютого з’явиться остаточний список претендентів у президенти. Уже 28 кандидатів зареєстровано, деякі – подали документи в ЦВК і очікують реєстрації.

Відео за посиланням.