Мокан: «Іти всупереч національним інтересам через ПАРЄ – нелогічно»

Якщо досі резолюції ПАРЄ, що приймалися на користь України, в нашій державі мали схвальні відгуки, то сьогодні голосування щодо мовної статті закону про освіту наштовхують на думку, що могли відбутися певні кулуарні домовленості і лобіювання з боку РФ. Однак, в будь-якому разі Україні не слід проявляти слабкість і йти всупереч власним національним інтересам через позицію деяких членів ПАРЄ.

Таку думку висловив політолог та керуючий партнер Української політконсалтингової групи Василь Мокан в ефірі телеканалу «Еспресо ТВ».

«Без висновків Венеціанської комісії щодо мовної статті закону про освіту робити якісь узагальнення зарано, але особисто я нічого критичного у цій статті і в законі загалом  не бачу. Якщо у комісії будуть якісь поправки, треба буде їх реалізувати та, за необхідності, внести відповідні зміни до закону. Розраховуємо на те, що експерти Венеціанської комісії нададуть об’єктивні висновки, базовані на праві та аргументах, позбавлені геополітичних чинників. В той час як ПАРЄ веде себе як політично заангажований орган по відношенню до мовної статті українського закону про освіту».

Нагадаємо, що на початку вересня українським парламентом був підтриманий закон про реформування системи освіти. Найбільш гучними нормами цього закону стали перехід на 12-річне навчання і повний перехід шкіл на навчання українською мовою.

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто заявив, що новий закон України “Про освіту” істотно порушує принципи Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Через це він планує ініціювати наступного понеділка на нараді міністрів закордонних справ країн-членів Європейського союзу в Люксембурзі перегляд цієї угоди з Україною.

Раніше експерти Української політконсалтингової групи аналізували положення нового закону .