Мокан: «Декларації про статки кандидатів не матимуть визначального впливу на вибір українців»

В ефірі телеканалу «Прямий» політолог та керуючий партнер Української політконсалтингової групи Василь Мокан прокоментував декларації кандидатів у президенти та оприлюднені у них статки. Експерт переконаний, у більшості кандидатів вони непрозорі.

«У політиків, зазвичай, дуже талановиті дружини, батьки, бабусі, дідусі, іноді навіть прабабусі поважного віку, які відкривають у собі підприємницькі здібності і купують дорогі автівки, земельні ділянки, тощо. Певно, з юридичної точки зору все зроблено грамотно, але у суспільства вже сформувалася усталена думка, що у політикумі немає бідних людей. Тому для виборців не будуть принциповими розмір статків кандидатів, люди переконані, що все одно крадуть усі».

Василь Мокан вважає, що деякі кандидати зіграли на випередження:

«На мій погляд, технологічно правильно вчинив штаб кандидата Порошенка, який закликав усіх інших показати джерела фінансування своїх виборчих кампаній. Як би критично не ставилися до глави держави, походження його статків зрозуміле, чого не скажеш про решту кандидатів».

Крім цього, експерт звернув увагу на вплив декларацій на думки виборців:

«Звичайно, спостерігаючи такі речі, виборці, перш ніж зробити вибір, повинні аналізувати дії кандидатів, аналізувати те, які перспективи чекають країну у випадку обрання того чи іншого кандидата, і все-таки зважати на прозорість фінансування виборчих кампаній. Немає нічого поганого коли кандидат багатий, звичайно якщо він може пояснити, звідки взялися його статки», – резюмував експерт.

Нагадаємо, вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року. Виборча кампанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 – саме з цього дня стала доступна реєстрація кандидатів на пост глави держави. Реєстрація тривала до 4 лютого 2019 і за цей час зареєструвалося 44 кандидати, що є абсолютним рекордом для усіх виборчих кампаній президента України з часів незалежності.