Експерт розповів, чому було прийнято пенсійну реформу

Попри те, що Кабмін заявляє, що підвищення пенсійного віку не відбулося, треба чітко розуміти, що впродовж наступних десяти років, починаючи з 2018, щороку буде підвищуватися вимога по мінімальному страховому стажу на один рік. І виходить, що у випадку, коли людина допрацює до пенсійного віку, але не матиме відповідного страхового стажу, вона опиниться перед вибором: або його докупити (відповідні механізми розроблені), або й надалі працювати.

Про це розповів політичний експерт та керуючий партнер Української політконсалтингової групи Василь Мокан в ефірі телеканалу «112 Україна».

«Прийняття пенсійної реформи можна розглядати у двох площинах: по-перше, Кабміну треба було врегулювати норми по пенсійному стажу та по інших непопулярних рішеннях для зменшення дефіциту Пенсійного фонду, як того вимагали від нас міжнародні партнери; по-друге, це несе за собою осучаснення пенсій в якості «соціального подарунка» 8 мільйонам українців для того, щоб виправдати ті непопулярні кроки, які робилися в рамках цієї пенсійної реформи».

Як відомо, президент України Петро Порошенко підписав закон про пенсійну реформу. Як зазначив сам президент, прийняття цього документа є “рішучими кроками для встановлення і відновлення справедливості по відношенню до пенсіонерів”.

У свою чергу, прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що всі пенсіонери вже в жовтні отримають нові підвищені пенсії.

Директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков говорить, що до розробки  пенсійної реформи варто було підходити більш системно.

Відео доступне за посиланням: https://112.ua/video/vasiliy-mokan-politicheskiy-ekspert-gost-112-ukraina-12102017-250675.html